Kurumsal
 
10.000.000 m2/yıl karo üretimi kapasiteli fabrikamız, 400.000 m2 sanayi arsasında 40.000 m2 kapalı alanda üretim faaliyetlerini sürdürmekte olup, Haziran 2007 tarihinden itibaren, Türk Patent Enstitüsü tescilli ANKA SERAMİK markası altında tam kapasite ile kesintisiz olarak, Yer, Duvar ve Porselen Karo üretimi yapmaktadır.
 
Üretim faaliyetlerimizin başlaması ile birlikte, eş zamanlı olarak kimyasal ve biyolojik arıtma tesisimiz devreye alınmış olup, arıtılmış temiz suyumuz, prosesimizde geri dönüşümlü olarak kullanılmaktadır.
 
Ayrıca, üretim tesisimiz kuru ve sulu toz emme sistemleri ile donatılmış olup, emisyon ölçümleri düzenli olarak yapılmaktadır.
 
Tesislerimizde, ISO 9001- 2000 kalite yönetim anlayışı, ISO 14001 – 2004 çevre yönetim bilinci, OHSAS 18001 – 1999 iş sağlığı ve iş güvenliği sorumluluğu, TSE ve Avrupa EN kalite standart ve normlarına uygun üretim yapılmaktadır.
 
25x40, 24x50, 25x60, 30x60, 28x56, 40x40 ve 33x33 cm ebatlarıyla toplam 17 Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Avrupa Ülkesine ihracat yapmakta olan ANKA SERAMİK, çevreye duyarlı kalitesi ve özgün tasarımları ile dünya pazarında rekabet edebilecek marka olma yolunda toprağı, su ve ateşle buluşturarak “ TOPRAĞIN HAYALİ “ ni gerçekleştirmektir.
 

Kalite Politikamız

 


 

Çevre Politikamız

Anka Toprak Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak ulusal ve uluslar arası yasal mevzuat ve düzenlemelere uyarak, kirliliğin önlenmesi ve çevre performansının sürekli iyileştirilmesi için her aşamada, çevreyi düşünerek gerekli adımları atmaktadır.

- Enerji ve doğal kaynakların verimli kullanılması
- Kirliliğin kaynağınca önlenmesi
- Çalışanların çevre bilincinin arttırılması
- Yasal mevzuatlara uyulması

Yönünde faaliyetlerimizi yöneterek, seramik sektöründe çevreye duyarlı örnek bir kuruluş olmayı amaç edinmiştir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız

Anka Toprak Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatları çerçevesinde sağlıklı ve güvenilir bir çalışma ortamı yaratmak.

Çalışma ortamında ortaya çıkabilecek sağlık ve güvenlik risk analizlerinin ve iyileştirme çalışmalarının yapılması

İş sağlığı ve güvenliği bilincinin oluşturulması ve geliştirilmesi için eğitim faaliyetlerinin düzenlenmesi

Sıfır iş kazası ve sıfır meslek hastalığı hedefini benimseyerek gerekli önlemleri almak suretiyle verimliliğin arttırılması

Yönünde faaliyetlerimizi sürdürerek, seramik sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği açısından örnek bir kuruluş olmayı amaç edinmiştir.

 

Ticari Bilgilerimiz :

Ticaret sicil no : 198745

Ticaret Ünvanı : ANKA TOPRAK ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Adres ( Merkez ) : Rabindranath Tagore Caddesi Yunus Ensari İş Merkezi No:10/5-6 Yıldızevler Mahallesi Çankaya/ANKARA

Yönetim Kurulu Başkanı : Halil İbrahim AYDIN

Yönetim Kurulu Üyeleri : Batuhan AYDIN,Nihat ÖZYURT

Taahhüt Edilen Sermaye : 22.000.000,00 TL

Ödenmiş Sermaye : 22.000.000,00 TL